Çankırı ili Çerkeş ilçesi Filiz Grup Tarım ve Hayvancılık 500 dönüm alan üzerine 2010 yılında kurulmuştur. Profesyonel yaklaşımı ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile kurumsal kimliğini fark ettirmiştir. Filiz grup bünyesinde barındırdığı yüksek bilgi düzeyine sahip 45 personel çalıştırmaktadır.

Kendisini sürekli yenileyen ilgili alanlarda yüksek eğitim görmüş Üniversite hocaları veteriner hekimler ve mühendislerle çalışmalarına yön vererek lider olma yönünde ilerlemeye devam etmektedir. Filiz grup 2000 adet büyükbaş hayvan ile faaliyetine devam ederken 2020 yılında bu rakamının 3000 ulaşmasını hedeflemektedir. Ayrıca 7/24 uzman veterineri olan çiftliğinde 2016-2017-2018 e ait hastalıklardan ARİ işletme belgesine sahiptir. Filiz grup kendi çiftliğinde ürettiği et ve çiğ süt ile çiğ süt paketleme üretimine geçmiştir. 

Türkiye’nin önde gelen Simental çiftliklerinden biri olmuştur.  Yaklaşık 8 yıldır firmamız ülkemiz için et ve süt ürünlerinde kaliteli hizmet vermektedir. Yerleşimde bulunduğu 500 dönümlük arazisinde süt sığırcılığı gebe düve genç düve ve bızası ile birlikte 800 sağmal ineğe sahip Avrupa standartlarında bir çiftliğe sahiptir. 

Filiz grup tarım ve hayvancılık Türkiye’ye canlı ayvan ithalatında bir çığır açmıştır. Bu işin öncülüğünü yaparak hayvancılık yapan firmalara bir örnek olmuştur. Türkiye deki bir çok farklı illerdeki kooperatiflere birliklere ve yeni işletme kuran firmalara damızlık düve temini yapmaktadır. 

Satışa sunduğumuz tüm damızlık hayvanlar hastalıklardan ari sertifikalı olup ve TÜRKVET kayıtlarında mevcuttur. Satıştaki tüm hayvanlarımız çiftliğimizdeki diğer hayvanlarla beraber 3 ayda bir genel kontrolleri ve aşıları yapılmaktadır.Tüm düvelerin ultrasonografi yöntemi ile kontrolleri yapılıp kesin olarak gebeliği teyid edilen hayvanlar satışa sunulmaktadır
 
 
 
 
 
BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates